Jihlava: Strážníci pomohou pohybovat se „Bezpečně na cyklostezce“

17.06.2013 10:33 | Zprávy

Městská policie Jihlava pořádá v rámci nové koncepce prevence kriminality v období červen-srpen 5 preventivních akcí s názvem „Bezpečně na cyklostezce“.

Jihlava: Strážníci pomohou pohybovat se „Bezpečně na cyklostezce“
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Jak již název napovídá, při jejich pořádání se chceme věnovat uživatelům cyklostezek, ale zejména cyklistům a in-bruslařům. V termínech 22.června, 27.července, 3.srpna, 24.srpna a 31.srpna se na vytipovaných cyklostezkách zaměříme na předepsanou výbavu kola, vybavení in-bruslařů a vhodné používání ochranných prvků výstroje – ochranné přilby, chrániče i tam, kde to sice zákon nestanovuje, ale s ohledem na ochranu zdraví a prevenci proti úrazům se jejich použití jeví jako potřebné. Součástí bude i apel na dodržování zásady Být viděn a používání reflexních prvků.

Cílem této akce je zvýšit bezpečnost na cyklostezkách, zvláště pak v místech, kde se mohou pohybovat také chodci. Odbornou radou chceme pomoci cyklistům k tomu, aby měli správně vybavené a seřízené kolo. Zájemci budou moci využít nabídku cyklooblečení, zúčastněné firmy budou v námi vybraných termínech nabízet seřízení a servis kol a jeho možnost dovybavení a na místě poskytnout kola ke zkušební jízdě. Cyklisté se budou moci účastnit testování jejich znalostí, po jejich absolvování obdrží drobné ceny.

Akce se koná dne 22. června a  31. června na cyklostezce u Vodního ráje, 27. července na cyklostezce v Lukách nad Jihlavou (za zdravotním střediskem), 3.srpna u letního kina v Jihlavě a 24. srpna na cyklostezce ve Starých Horách v Jihlavě (u restaurace Starka).

K hlavním participujícím organizacím patří BESIP, střídavě se budou prezentovat firmy Cyklopoint, HIPPcycles, Velosport, Kritzner a Sportvel, který je spíše zaměřený na vybavení pro in-bruslaře.  Z pojišťoven přislíbila účast ZPMV a dále humanitární občanské sdružení Český červený kříž.

Jedná se o první ročník této akce. Městská policie se za pomoci tohoto preventivního programu snaží reagovat na problémy, se kterými se během své činnosti setkává.  Za největší problém považuje nerespektování pravidel na cyklostezce, bezohlednou a nebezpečnou jízdou, využívání chodníku k jízdě na kole, jízda cyklistů zjevně pod vlivem alkoholu a jízda za snížené viditelnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jihlava.cz

Michal Šmarda byl položen dotaz

Sociální demokracie

Opravdu smutný osud jí potkal. Kde je podle vás příčina toho, že to se staranou tak dopadlo a pro snahu některých získat pozice to došlo až tak daleko, že se spojila s komunisty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Úprava prostoru před krytým plaveckým bazénem

22:05 Kroměříž: Úprava prostoru před krytým plaveckým bazénem

Kroměřížská radnice pokračuje ve zvelebování krytého plaveckého bazénu v ulici Obvodová.