Jihlava: Úřad čelí hromadnému rušení živností

17.02.2023 17:39 | Tisková zpráva

Za první polovinu února už živnostenský úřad v Jihlavě zrušil přes 300 živností. Jen za pondělí 13. února obsloužili pracovnice a pracovníci jihlavského živnostenského úřadu devadesát žadatelů o zrušení živnosti. V drtivé většině případů to souvisí se státem povinně založenými datovými schránkami, které lidé nechtějí.

Jihlava: Úřad čelí hromadnému rušení živností
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Zatímco běžně vyřeší živnostenský úřad v Jihlavě deset až dvacet žádostí o zrušení živnostenského oprávnění za měsíc, za první polovinu února už si přišlo svou živnost zrušit více než 300 lidí. Většinou jde o seniory, kteří už nepodnikají a nechtějí používat státem povinně založenou datovou schránku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty

A s ODS, kterou po vašem odchodu z vlády a vůbec po tom, jak se k vám Fiala zachoval spolupráci nevylučujete? Je teda pravda, že jste ODS kritizovali už kdysi a pak jste se s ní spřáhli, tak já nevím, jak vám rozumět?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor: Dotační program na podporu cestovního ruchu

16:47 Tábor: Dotační program na podporu cestovního ruchu

Účelem dotačního programu je podpora subjektů vyvíjející aktivity v oblasti cestovního ruchu na územ…