Výstava odpovídá na otázky o vzniku zvuku, jeho šíření a vnímání. „Návštěvníci mohou dozvědět spoustu zajímavých věcí nejen o světě ruchu a hudby. Výstava O zvuku a lidech je určena především žáky základních škol a rodiny s dětmi. Na starší návštěvníky dýchne nostalgie při pohledu na páskové magnetofony, walkmany a staré telefony,“ zve pracovnice Turistického informačního centra Markéta Melounová.
„Návštěvníci si například mohou zahrát na miniaturní flašinety, zahrát sluchové pexeso, sledovat „tanec písku“ na zvukem rozechvěné membráně, zvukem sfouknout plamen svíčky, nebo si zahrát melodie na lahve naplněné vodou,“ jmenuje některé exponáty Markéta Melounová. Projekt se skládá z několika tematických okruhů, např. zvuk a lidské ucho, zvuk a muzika, zvuk a film, zvuk jako fyzikální veličina apod.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jihlava.cz