Slavnostní odhalení Lavičky Václava Havla doprovodí saxofonové kvarteto A/Quartet a promítání filmu Havel v Kině Dukla. Nápad umístit do Jihlavy umělecký předmět věnovaný Václavu Havlovi vzešel od mladé obyvatelky, které nechtěla být jmenována. Radní města Jihlavy s tímto nápadem souhlasili a spojili iniciátorku s Nadací Vize 97 Dagmar a Václava Havlových, která umístění památníku schválila. Soukromníkem bylo financováno také pořízení uměleckého předmětu.
„Iniciátorce i soukromému investorovi, tímto velice děkujeme. Demokratické hodnoty je třeba si připomínat,“ vyjádřila primátorka města Karolína Koubová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV