Jihlava: Výzva! Sháníme fotografie pro sedmý díl knihy I domy umírají vstoje

11.07.2022 15:33 | Tisková zpráva

Ladislav Vilímek pracuje již na sedmém díle knihy, který se věnuje ulicím Barvířská, Bří Čapků, Filipa Bartáka, Fibichova, Ke Skalce, Mahenova, Na Bělidle, Na Valech, U Koželuhů, U Větrníku, Na Vrchu, Seifertova, Svatopluka Čecha, Telečská (stojící závěr) a Wolkerova.

Jihlava: Výzva! Sháníme fotografie pro sedmý díl knihy I domy umírají vstoje
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Ladislav Vilímek pracuje již na sedmém díle oblíbené knihy o historii jihlavských domů. Tentokrát se věnuje ulicím Barvířská, Bří Čapků, Filipa Bartáka, Fibichova, Ke Skalce, Mahenova, Na Bělidle, Na Valech, U Koželuhů, U Větrníku, Na Vrchu, Seifertova, Svatopluka Čecha, Telečská (stojící závěr) a Wolkerova. Bohužel k těmto ulicím se příliš mnoho fotek v archivech jihlavských institucí nedochovalo, proto se obracíme s výzvou na čtenáře Ježkových očí.

Máte doma ve svém archivu fotky z těchto ulic, třeba vašich domů, když jste je stavěli nebo se do nich nastěhovali nebo jste tam chodili za prarodiči?  Nebyl někdo z vás nebo z rodiny nadšený fotograf? Nedokumentoval podobu výše uvedených ulic  v období po 2. světové válce nebo v letech pozdějších? Pokud ano, napište na jana.petrujova@jihlava-city.cz. My i autor budeme velmi vděčni za fotografie, které profesionálně naskenujeme a otiskneme v knize, samozřejmě s uvedením vašeho jména. Zkuste zapátrat, moc nám záleží na tom, aby v knize kromě poutavých textů byly i krásné fotografie!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Metalové sympozium je již v plném proudu

22:09 Mladá Boleslav: Metalové sympozium je již v plném proudu

Metalové sympozium, které se letos koná podesáté, začalo v pondělí 5. června a potrvá do pátku 9. če…