Jihlava: Zastupitelé hledali úspory v rozpočtu, na sjezdu z přivaděče ale trvají

14.05.2020 12:46 | Zprávy
autor: PV

Dvanácté zasedání Zastupitelstva města Jihlavy probíhalo poprvé v historii mimo budovu magistrátu. Kvůli nařízením a opatřením vlády v souvislosti s pandemii se zastupitelé sešli v novém přednáškovém sále Vysoké školy polytechnické.

Jihlava: Zastupitelé hledali úspory v rozpočtu, na sjezdu z přivaděče ale trvají
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Nové místo si jihlavští zastupitelé velmi pochvalovali hlavně kvůli dostatku prostoru u stolů a nenašel se snad nikdo, komu by se nová jihlavská aula nelíbila. „Moc děkujeme Vysoké škole polytechnické za poskytnutí tohoto krásného prostoru!“ zopakovala několikrát primátorka Karolína Koubová a její kolega Marek Hovorka na závěr navrhnul, že by bylo dobré poznávat různá místa v Jihlavě: „Měli bychom se na zasedáních častěji scházet mimo radnici, možná by to mohlo být i pravidlo.“

Zastupitelé diskutovali například i o nutných úsporách v rozpočtu kvůli pandemii. Potřebují ušetřit asi 100 milionů korun. Návrh na úsporu 33 milionů odložením stavby sjezdu z dálničního přivaděče do obchodní zóny na ulici Romana Havelky ale zavrhli. „Deset let se tady o to usilovně snažíme a teď bychom to měli těsně před cílem odložit? To je nepřijatelné!“, rozzlobil se například bývalý primátor Rudolf Chloupek z ČSSD. Také zastupitelé z hnutí ANO jednohlasně podpořili co nejrychlejší zahájení stavby sjezdu z přivaděče. Většina zastupitelů to vnímá jako velice prospěšný krok, který pomůže lidem cestujícím za nákupy a zároveň uleví jiným silnicím v centru.

Zastupitelé se vyslovili také pro stavbu pumptracku v areálu u Českého mlýna a chtějí, aby město co nejdříve znovu požádalo Kraj Vysočina o spolufinancování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

16:32 Jihlava opět přispěje dětem na kroužky

Jihlava i letos spouští projekt na podporu pravidelných sportovních a volnočasových aktivit pro děti…