Jihlava má zmodernizované všechny světelně řízené křižovatky

29.11.2014 9:40 | Zprávy

V Jihlavě je spuštěna telematika, systém, který zajišťuje plynulejší průjezd vozidel MHD přes křižovatky řízené semafory.

Jihlava má zmodernizované všechny světelně řízené křižovatky
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Fungování systému má pozitivní dopad na zkrácení nebo odstranění čekacích dob vozidel městské hromadné dopravy na světelně řízených křižovatkách.

Zavedení systému je druhou etapou projektu s názvem Bezbariérové úpravy zastávek MHD a dopravní telematika pro preferenci MHD v Jihlavě.

Systém důmyslně propojuje všechny křižovatky se světelným signalizačním zařízením (dále SSZ), všechna vozidla MHD a dispečink Dopravního podniku města Jihlavy. „Telematika sleduje pohyb vozidel ve městě a dokáže uspíšit signál „volno“ pro pruh s vozidlem MHD, čímž zkracuje nebo odstraňuje čekací doby vozidel na „světlech“ a zajistí jejich přednostní plynulý průjezd křižovatkou,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal. Systém ale také dokáže pozdržet vozidlo v zastávce pro prodloužení doby odbavení cestujících - než je zajištěn plynulý průjezd křižovatkou, může vozidlo chvíli počkat v zastávce, což např. umožní nastoupit i opozdilcům. Telematika tedy zpřesňuje dodržování jízdního řádu, zkracuje dobu jízdy, případně prodlužuje dobu pro nastoupení do vozu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jihlava.cz

Proč nenecháte rozhodnout rodiče?

Jestli a od kolika svým dětem dovolí přístup na sociální sítě? To pak začnete i určovat, na co se smí nebo nesmí dívat v televizi nebo v kolik mají chodit spát a v kolik vstávat? Myslíte, že vše špatné se odehrává jen na sociálních sítích, a že ony jsou strůjci zla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Varnsdorf: Rekonstrukce mostu v Národní ulici se prodlouží

13:33 Varnsdorf: Rekonstrukce mostu v Národní ulici se prodlouží

Rekonstrukce mostu v Národní ulici za více než třináct milionů korun je v plném proudu. Termín dokon…