Jihlava zřizuje legální plochy pro graffiti

02.04.2012 20:28 | Zprávy

Jihlava umožní sprejerům svobodně tvořit na dvou legálních plochách. Sprejeři budou moci využít podchodu v sídlišti Březinky a opěrnou zeď v Mostecké ulici. Rozhodla o tom Rada města Jihlavy na základě žádosti adresované primátorovi města od jednoho z jihlavských sprejerů. Činnost sprejerů nesmí nikoho omezovat a provázet nepořádek, jinak radnice výjimku zruší. Obě plochy jsou v majetku města.

Jihlava zřizuje legální plochy pro graffiti
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

„Nečekáme, že legální plochy vyřeší vandalismus ve městě. Ale mělo by tu být místo, kde se mohou tito lidé realizovat bez obavy z postihu. Zejména pokud zde měli chuť vytvořit víc než jen čmáranice, mohlo by to městu svým způsobem pomoci. Graffiti k městům v současnosti prostě patří,“ vyjádřil se primátor Jaroslav Vymazal s dovětkem, že legální plochy mají i partnerská města Jihlavy v zahraničí včetně ukrajinského Užhorodu. Jedním dechem ale dodává, že radnice i nadále nehodlá tolerovat ničení fasád domů, památek, nebo čmárání po lavičkách, sloupech veřejného osvětlení apod.

Jihlava se nadále snaží čmárnice po městě likvidovat, majitelé nemovitostí mohou žádat radnici o příspěvek na opravy fasád poškozených sprejery, radnice vyplácí peněžní odměny za podání informace vedoucí k dopadení sprejera, městská policie využívá mobilní kameru ke sledování míst s častou činností vandalů atd.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jihlava.cz

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

22:05 Plzeň: Finance z veřejné sbírky opět pomohou zajistit bydlení lidem v nouzi

Mezi osm žadatelů město Plzeň rozdělí z veřejné sbírky Pomáhající Plzeň 277 tisíc korun.