Jindřichův Hradec: Starostové obcí byli proškoleni v oblasti krizového řízení

23.04.2011 9:20

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje ve spolupráci s obcí s rozšířenou působností Městem Jindřichův Hradec uspořádaly ve středu 20. dubna vzdělávání starostů obcí v oblasti krizového řízení, ochrany obyvatelstva a integrovaného záchranného systému.

Jindřichův Hradec: Starostové obcí byli proškoleni v oblasti krizového řízení

Vzhledem ke komunálním volbám, které proběhly na podzim loňského roku a v souvislosti s novelizací zákona, která vstoupila v platnost počátkem ledna a nově stanovuje odpovědnost a povinnost starostovi Jindřichova Hradce zajistit krizovou připravenost všech 58 měst a obcí celého správního obvodu, bylo potřeba s touto změnou seznámit veškeré starosty těchto obcí. „Starostové získali informace týkající se přípravy a řešení mimořádných událostí a krizových situací, při kterých je v souladu s příslušnými právními předpisy úloha orgánů obcí nezastupitelná," řekl starosta Stanislav Mrvka.

Další zprávy z Jindřichova Hradce čtěte ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jh.cz

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holešov: Panna Maria už zase dohlíží na obce Količín a Rymice

21:49 Holešov: Panna Maria už zase dohlíží na obce Količín a Rymice

Neuběhly ani čtyři měsíce od nešťastné nehody, kdy neznámý pachatel srazil sochu Panny Marie, stojíc…