Jindřichův Hradec: Účastníci akce Do práce na kole tentokrát šlapali pro Julinku Zoulovou

15.06.2024 11:33 | Tisková zpráva

Do květnové výzvy Do práce na kole se v našem městě zapojilo 223 soutěžících z patnácti společností včetně Městského úřadu Jindřichův Hradec, Nemocnice Jindřichův Hradec nebo firmy Pollmann.

Jindřichův Hradec: Účastníci akce Do práce na kole tentokrát šlapali pro Julinku Zoulovou
Foto: jh.cz
Popisek: Pohled na Jindřichův Hradec

Smyslem výzvy každoročně je vyměnit automobily za jízdní kola, chůzi nebo běh a pomoci tak svému zdraví i životnímu prostředí. Slavnostní vyhodnocení a losování o ceny se konalo 13. června odpoledne v kapli sv. Maří Magdaleny. Hlavní cenou bylo jízdní kolo, které vyhrála Barbora Pešková. Ceny vítězům předal starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár.

Letos jsme opět šlapali do pedálů pro dobrou věc. Za každý ujetý kilometr daroval Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec peníze na speciální ortézy pro Julii Zoulovou z Nové Bystřice. Šek na 40 tisíc korun předal mamince Julinky starosta Michal Kozár.

Julince byly v květnu dva roky a má neuvěřitelnou radost ze života. Bohužel se narodila s velmi vážnou a velmi vzácnou vrozenou vadou nožiček, kterou ale není možné odhalit během těhotenství. Diagnóza zní: Talus Verticalis. Jedinou nadějí pro Julinku jsou speciální ortézy, na které budou peníze použity. Vyrábí se pouze ve Vídni. Jejich cena je 7.300 EUR. Aby se Julinka mohla postavit na nohy, začít chodit a nemít v dospělosti bolesti, potřebuje hned několik druhů ortéz, které musí navazovat na sebe. Proto tato cena není bohužel konečná, právě naopak. Ortézy je třeba měnit dle potřeby a podle rychlosti růstu nožiček, což je cca 6–9 měsíců a potřebuje jich několik v pořadí, protože léčba je v tomto případě bohužel v řádu několika let.

V loňském roce se v našem městě zapojilo 187 soutěžících ze čtrnácti společností. Za každý ujetý kilometr daroval Nadační fond rozvoje města Jindřichův Hradec v roce 2023 peníze na speciální sedací zařízení pro Dalibora Šimáka z Dolní Radouně. Do práce na kole jsme na podporu handicapovaných jezdili už v minulosti. Třeba v roce 2016 pomohly našlapané kilometry zaplatit ozdravný pobyt Nikole Hořejší, v roce 2017 jsme v Jindřichově Hradci pomohli koupit chodítko pro Lucii Vackovou, v roce 2018 akce podpořila Sandru Štiplovou a v roce 2019 se peníze věnovaly Základní škole speciální v Jindřichově Hradci.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrava: V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

16:14 Ostrava: V Bělském lese byla dokončena obnova lesních cest

V oblíbeném a hojně sportovci i rodinami navštěvovaném Bělském lese byla dokončena obnova lesních ce…