Jindřichův Hradec: V případě naplnění kapacity nemocnice poslouží internát

07.11.2020 21:10

V současné době je v jindřichohradecké nemocnice téměř sto pacientů s nemocí COVID-19. Zatím je nemocnice s umístěním pacientů soběstačná, krizový štáb města ale rozhodl o přípravě náhradní kapacity pro umístění stabilních pacientů.

Jindřichův Hradec: V případě naplnění kapacity nemocnice poslouží internát
Foto: jh.cz
Popisek: Pohled na Jindřichův Hradec
reklama

Dvaadvacet lůžek je tak k dispozici v Domově mládeže při Střední odborné škole a středním odborném učilišti Jindřichův Hradec. „Situace se komplikuje i na Jindřichohradecku. Zatím nemocnice s vypětím sil vše zvládá, ale je potřeba mít perfektně připravenou záložní variantu i kdybychom ji v lepším případě vůbec nemuseli použít,“ vysvětlil starosta města Jan Mlčák.

Jedno patro budovy internátu už je vyklizeno a připraveno k přesunu pacientů, případně je možné uvolnit další patro. Budova je pro tyto účely vhodná svým umístěním hned vedle nemocnice i rozložením pokojů. Nemocnice ale nemůže poskytnout ošetřující personál, protože se sama denně potýká s nedostatkem sester, lékařů nebo sanitářů. V případě že dojde k využití těchto záložních lůžek, s péčí o pacienty pomůžou dobrovolníci z jindřichohradeckého Českého červeného kříže, z jindřichohradecké YMCY a také pracovnice odboru sociálních věcí městského úřadu. Dobrovolní i profesionální hasiči zase zajistí manuální pomoc a případný přenos pacientů nebo dovoz materiálu. „Nemocnice zajistí proškolení obsluhy, ochranné pomůcky, jídlo a ochranné očkování. O praní lůžkovin se postará nemocniční prádelna,“ doplnil náměstek pro léčebnou péči jindřichohradecké nemocnice Vít Lorenc. Záložní prostory v Domově mládeže by byly určeny pacientům s mírnějším průběhem nemoci. Lékaři budou na oddělení z nemocnice docházet. „Na internátu by byli umístěni stabilní pacienti, kteří nepotřebují kyslík. Jednalo by se především o sociální péči,“ doplnil Vít Lorenc. Služby města v případě potřeby poskytnou schodolez, který je běžně v kulturním domě Střelnice.

Ke včerejší 18. hodině (4.11. 2020) bylo na Jindřichohradecku podle hygieniků celkem 2 158 pozitivně testovaných lidí na COVID-19. Náš region je tak třetím nejpostiženějším po Českobudějovicku a Táborsku v Jihočeském kraji. Za jeden den na Jindřichohradecku přibylo téměř 200 lidí s prokázaným koronavirovým onemocněním.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votice: Zvonička v Košovicích čeká na opravu

21:49 Votice: Zvonička v Košovicích čeká na opravu

Město Votice podalo letos na Ministerstvo zemědělství žádosti o dotaci na obnovu drobných venkovskýc…