Kadaň: Ježíšek nadělil škole v předstihu schodišťovou plošinu

14.12.2016 16:00 | Zprávy
autor: PV

Pěkný vánoční dárek nadělili 14. prosince ZŠ a MŠ při nemocnici v Kadani Nadace ČEZ a hlavně všichni ti, co aktivně využívají prostřednictvím svého chytrého mobilního telefonu aplikaci EPP – Pomáhej pohybem. Škola totiž před časem zažádala o finanční příspěvek 400 000 korun v rámci grantového řízení Oranžové schody, aby pro své více či méně imobilní žáky mohla pořídit schodišťovou plošinu, přičemž její projekt byl zařazen mezi ty prospěšné, jež mohla svými sportovními aktivitami, ale například i jen běžnou chůzí či tancem podpořit široká veřejnost. Poměrně rychle nasbíraný dvojnásobný počet bodů pak už jen Nadace ČEZ převedla na požadovanou finanční částku.

Kadaň: Ježíšek nadělil škole v předstihu schodišťovou plošinu
Foto: mesto-kadan.cz
Popisek: Kadaň - radnice

„Vzděláváme děti s různým druhem a rozsahem mentálního, tělesného, smyslového i kombinovaného postižení. V současné době máme přitom tři žáky plně imobilní. Další dva jsou s ohledem na omezenou hybnost odkázáni na pomoc asistenta při pohybu po škole a záleží vždy na jejich momentálním zdravotním stavu, do jaké míry jsou samostatně pohybliví. Ve školním roce 2017/2018 budou přijati do prvního ročníku další tři žáci s úplnou imobilitou. Vzhledem k tomu, že naše budova je dvoupatrová, hledali jsme možnost, jak všem umožnit přístup do všech odborných učeben bez náročné fyzické improvizace při jejich přesunu. Proto jsme se obrátili na Nadaci ČEZ se žádostí o finanční příspěvek na pořízení pro nás nezbytně nutné schodišťové plošiny,“ přiblížila ředitelka Jana Podaná současný stav na škole se zhruba 120 žáky, včetně přípravky, z nichž je dalších 17 středně těžce postižených a 20 s lehkým mentálním postižením.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

22:41 Prachatice: Rekonstrukce bytových jader

Starosta Jan Bauer a místostarosta Jan Kotrba navštívili bytový dům v ulici Národní 1003, kde byla d…