Karlovy Vary: Zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2019

27. 1. 2019 12:43

Karlovy Vary budou v roce 2019 hospodařit s příjmy ve výši 1,141 miliardy korun. Investovat budou do školských objektů, kolonád, mostů a komunikací. Rozpočet na rok 2019 schválilo zastupitelstvo města na jednání v Lidovém domě ve Staré Roli.

Karlovy Vary: Zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2019
Foto: mmkv.cz
Popisek: Karlovy Vary
reklama

Výdaje budou činit 1,374 miliardy. Schodek ve výši 233 milionů bude kryt z rezerv a částečně čerpáním úvěru na předfinancování dotací. Řada plánovaných investičních akcí ale bude realizována s využitím prostředků získaných z dotačních titulů, což se v závěrečném účtu rozpočtu pozitivně projeví zvýšením příjmů, tedy snížením schodku a menším tlakem na financování z rezerv.

„Při přípravě rozpočtu jsme vycházeli z návrhu, který rozpracovalo a navrhlo předchozí vedení města, ale upravili jsme některé položky v souladu s našimi představami o investicích a dalších výdajích. V poměrně krátkém čase se nám podařilo najít úspory v běžných výdajích a díky tomu zajistit navýšení prostředků na sport a kulturu pro nejrůznější subjekty, které se těmto činnostem ve městě věnují,“ upřesňuje primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Nejvýznamnější investiční akce

Mezi nejvýznamnější investiční akce bude v letošním roce patřit druhá etapa rekonstrukce ZŠ Krušnohorská. Na tzv. zajištění energetických úspor je vyčleněno 41 milionů korun, část nákladů ale pokryje dotace z Operačního programu životní prostředí. Stavební obnovou projdou komunikace, ta největší se dotkne ulic Moravská, Hynaisova a náměstí Svobody v centru města v nákladu přes 40 milionů. Rekonstrukce čeká i další ulice, např. Nákladní, úplně nové chodníky budou vybudovány z Růžového vrchu do Sedlece nebo v doubské ulici K Linhartu. Na zhruba 13 milionů korun vyjde rekonstrukce mostu u Letního kina, na dalších zhruba 10 milionů již připravená rekonstrukce Koptova mostu. Přibudou také dva nové úseky cyklostezek mezi volnočasovým areálem Meandr Ohře a Chebským mostem. Kompletní revitalizace čeká Sadovou kolonádu, naplánováno je zahájení rekonstrukce Mlýnské kolonády. Výrazné prostředky jsou také vyčleněny na administrativní a projektovou přípravu budoucích investičních akcí, například rekonstrukcí mostů, komunikací a další infrastruktury.

Kompletní rozpočet města v tzv. rozklikávací podobě bude v nadcházejících dnech zveřejněn na internetových stránkách magistrátu (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Nový originální most montují italští specialisté. Už brzy ho vysunou přes Moravu

21:15 Olomouc: Nový originální most montují italští specialisté. Už brzy ho vysunou přes Moravu

Bloková montáž částí nové mostní konstrukce probíhá na Masarykově třídě hned vedle koryta řeky Morav…