Karlovy Vary: Zastupitelé se seznámili s plány na rekonstrukci Thermalu

5. 6. 2019 17:57

Členové zastupitelstva města se seznámili s plány na rekonstrukci hotelu Thermal.

Karlovy Vary: Zastupitelé se seznámili s plány na rekonstrukci Thermalu
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

„Žádné nové prvky, žádné nové barvy, naším mottem je návrat ke kořenům,“ charakterizoval připravovanou rekonstrukci a vize vedení hotelu jeho ředitel Michal Košarko s tím, že se ale komplex musí přizpůsobit podmínkám a nárokům 21. století. Náklady dosáhnou výše zhruba 580 milionů korun. Rekonstrukční práce budou zaměřeny zejména na snížení takzvané energetické náročnosti objektu, tedy mimo jiné výměnu oken a zateplení. Renovací projdou i pokoje.

Hlavní část společného setkání zastupitelů se členy vedení hotelu se dotkla karlovarskou veřejností sledovaného bazénu. Tato část komplexu projde částečnou proměnou, na jejímž konci bude centrum zaměřené na rodiny s dětmi, které bude kombinovat prvky vodního a saunového světa. Součástí bude také restaurace. Provoz centra zajistí nájemce, se kterým vedení hotelu v současné době finalizuje podobu smluvního vztahu. Následně bude představena studie budoucí podoby a náplně bazénové části. Do této etapy rekonstrukce investuje Thermal zhruba 127 milionů korun, další náklady na dovybavení ponese budoucí nájemce. Do konce letošního roku by měla být hotová projektová dokumentace, samotná proměna bazénové části Thermalu potrvá 18 až 24 měsíců.

Celá rekonstrukce objektu by měla být dokončena v roce 2023. Práce budou nastaveny tak, aby nenarušily bezproblémový průběh nadcházejících ročníků Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Projekty škol mimo rozpočet? Víc než 25 milionů korun

10:40 Vyškov: Projekty škol mimo rozpočet? Víc než 25 milionů korun

Drobná, za to důležitá informace: projekty v naprosté většině nepředpokládají spolufinancování ze st…