Karviná: Dobrovolná veřejná služba má výsledky

19.01.2021 21:23

Zvláště v zimním období jsou její přínosy nenahraditelné. V současné době vykonává dobrovolnou veřejnou službu padesát pracovníků z řad evidence dlouhodobě nezaměstnaných Úřadu práce Karviná.

Karviná: Dobrovolná veřejná služba má výsledky
Foto: archív autora
Popisek: Karviná
reklama

„Během týdne od pondělí do pátku se pracovníci věnují pravidelnému čištění a úklidu kontejnerových stanovišť. Na starosti mají téměř 230 míst. Likvidují černé skládky a uklízejí místa po bezdomovcích. Věnují se úklidu parků a lesoparků, jejich práce jde vidět konkrétně v parcích Boženy Němcové a Bedřicha Smetany, v Rájecké remíze, v Univerzitním parku a na Bažantnici,“ uvedla Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb karvinského magistrátu a dodává: „Nejvíce potřební jsou teď v zimním období. Podílí se na odklízení sněhu z parkovacích míst pro ZTP, z frekventovaných schodišť u budov magistrátu, či u zastávek nebo křižovatek.“

Anketa

Zachrání nás vakcína proti covidu-19?

27%
73%
hlasovalo: 10333 lidí

Pracovníky dobrovolné služby poznáte podle žlutých vest. Ve městě pracují také pracovníci veřejně prospěšných prací pod vedením Technických služeb Karviná, ti používají oranžové vesty.

Během roku 2020 dobrovolná veřejná služba uklidila 57 černých skládek s produkcí 39,58 tun odpadu na celém území Karviné. Nejčastěji se likvidují černé skládky v garážových osadách, především na ulicích Sportovní, Na Vyhlídce a Za Splavem a v okolí Karvinského moře.

„Z dlouhodobé praxe a zkušeností víme, že pro pracovníky veřejné služby je tato činnost přínosem. I přesto, že jsou v evidenci nezaměstnaných dlouhodobě z důvodů zdravotních nebo vzhledem k nízké kvalifikaci a nemůžou najít stabilní práci, nechtějí sedět doma a pro své město dobrovolně něco dělají s dobrým pocitem, že jsou prospěšní. Jejich práce jde vidět a přispívá k čistotě města,“ dodala Jana Maierová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Na kole z nejvyššího bodu Karvinska do nejnižšího a naopak

16:01 Bohumín: Na kole z nejvyššího bodu Karvinska do nejnižšího a naopak

Jste vášnivými cyklisty? Uvítáte tip na zajímavý výlet? Jeden takový máme. Vydejte se z nejvyššího b…