Karviná: Evropská dotace pomůže v boji s povodněmi

13.01.2018 21:52

Díky česko-polskému projektu získají obce a města lepší vybavení a zkušenosti.

Karviná: Evropská dotace pomůže v boji s povodněmi
Foto: archív autora
Popisek: Karviná

Karviná pořídila dobrovolným hasičům z rájecké jednotky nové zásahové vozidlo. Slavnostního předání se zúčastnili i dobrovolní hasiči z Polska, které pojí s našimi jednotkami dlouholeté přátelství. Právě díky těmto vazbám je možné přeshraniční spolupráci rozšířit i formou společného čerpání dotačních titulů z Evropské unie.

Jako příklad můžeme uvést projekt „Společně proti povodni", který získal dotaci z Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Karviná v něm figuruje jako vedoucí partner projektu, obec Petrovice u Karviné, která má s povodněmi také dlouholeté zkušenosti, je dalším českým partnerem. Na druhé straně hranice se k partnerství připojila obec Zebrzydowice a město Jastrzębie-Zdrój. Posledním partnerem projektu, který symbolizuje neodmyslitelné propojení dobrovolných a profesionálních hasičů je Městské velitelství Státního hasičského záchranného sboru v Jastrzębie-Zdróju.

Výstupem společného česko-polského projektu bude, kromě jiného, pořízení cisternové automobilové stříkačky pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Karviná-Hranice. Další partneři projektu získají nejrůznější hasičskou techniku tak, aby společně tvořila jeden celek pro zvládání povodní.

Hlavním cílem projektu je tedy zvýšení přeshraniční akceschopnosti hasičských složek při řešení krizových situací, se zvláštním zřetelem právě na zvládání povodní. Vzájemnou koordinaci všech jednotek prověří pravidelná cvičení se zapojením vybavení získaného z projektu na obou stranách hranice.

Projekt „Společně proti povodni", registrační číslo projektu: CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0000897, je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomouc: Lidé v Řepčíně sázeli keře a stromy, primátor jim pomáhal

21:22 Olomouc: Lidé v Řepčíně sázeli keře a stromy, primátor jim pomáhal

Pět desítek obyvatel Řepčína i sousedního Hejčína se dnes sešlo na veřejné brigádě. Lidé u Mlýnského…