Karviná: Zookoutek se rozšířil o výběh pro morčata a zakrslé králíky

29.07.2021 17:59

V zookoutku parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě přibyli noví obyvatelé. Nový výběh v blízkosti paví voliéry patří morčatům a zakrslým králíkům.

Karviná: Zookoutek se rozšířil o výběh pro morčata a zakrslé králíky
Foto: archív autora
Popisek: Karviná

Děti s rodiči tak mohou využít nový zajímavě řešený prostor, jenž nabízí pohled do života oblíbených zvířat a pohodlné posezení. „Je to hlavně pro děti, ale předpokládám, že se rádi přijdou podívat i rodiče. Je to jako kdysi, když jsme byli malí. Doma jsme měli morčata a další malé zvířátka. Dnes už to lidi doma moc nemají a tak se mohou přijít děti podívat do našeho zookoutku. Je to tady moc pěkné a děkuji hlavně Technickým službám Karviná, že se to tak povedlo. Věřím, že si toho budeme vážit, protože tady bude volný vstup a že si to tady nezničíme a bude nám to dělat radost,“ říká náměstek primátora Lukáš Raszyk (ČSSD).

Návštěvníci nového výběhu se mohou i vzdělávat. „Instalovali jsme tady panely v několika jazycích. Jsou zde informace o parku, jak vznikal a co je tady zajímavého. Těch panelů tady bude do budoucna více. První panel je o parku, další panely budou o konkrétních obyvatelích zookoutku,” upřesňuje ředitel Technických služeb Karviná Zbyněk Gajdacz.

V nové části zookoutku se mohou jeho návštěvníci posadit na dvě zajímavé lavičky. Jedna z nich připomíná známého psa. „Lavička je takový zajímavý motiv, jedná se o psa Falca. Domluvili jsme se s řezbářem a nechali jsme posezení specificky vyrobit. Je tady také lavička s pergolou. Za ní jsme vysadili vistárie. Předpokládáme, že během jednoho dvou let se to krásně zatáhne a bude to celkem zajímavé stinné místo. U jednoho z plotů jsme navíc vysadili květnou loučku,“ doplňuje ředitel Technických služeb Karviná Zbyněk Gajdacz.

Nově vybudovaný výběh pro morčata a zakrslé králíky je otevřen každý den od 9 do 17 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Plochy podél Polské a Mongolské ulice jsou potenciálem pro atraktivní bydlení

12:03 Ostrava: Plochy podél Polské a Mongolské ulice jsou potenciálem pro atraktivní bydlení

Nezastavěná plocha o rozloze 23 ha podél ulic Polská a Mongolská je podle územního plánu určena pro …