Karviná uleví živnostníkům

26.03.2020 11:38

Podnikatelé, kteří podnikají v pronajatých prostorách od statutárního města Karviná, mají prodlouženou splatnost nájmů za březen a duben o tři měsíce. Navíc mohou požádat o jejich odpuštění.

Karviná uleví živnostníkům
Foto: archív autora
Popisek: Karviná
reklama

Rada města Karviné rozhodla prodloužit o tři měsíce splatnost nájemného, splatného v měsících březen a duben 2020, za užívání prostor ve vlastnictví statutárního města Karviná pronajatých fyzickým či právnickým osobám. Platí to pro podnikatele, kteří museli na základě Usnesení Vlády České republiky ze dne 14.03.2020 č. 211 o přijetí krizového opatření přerušit v provozovnách provoz.

Podnikatelé si budou moci požádat o úplné odpuštění nájmu po dobu trvání nouzového stavu. „V našich prostorách máme například restaurace, kadeřnictví a jiné služby. Lidé mají své provozovny z vládního nařízení zavřené a nemohou tak vykonávat svou činnost. My se jim takto snažíme alespoň trochu pomoci," vysvětluje primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Prozatím je schváleno odložení splatnosti nájmů na dva měsíce. „Uvidíme, jak se to bude vše vyvíjet, jaká opatření připraví vláda, co budeme muset připravit my,” dodává primátor Jan Wolf (ČSSD).

Odbor majetkový karvinského magistrátu bude podnikatele kontaktovat. Emailem jim zašle speciální formulář, který bude rovněž ke stažení na webových stránkách města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

7:35 Kroměříž: Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

Veřejná soutěž na podobu vratných kelímků, které bude město a další organizace využívat při svých ak…