Kladno: Po novém Sítenském mostě bychom mohli jezdit v roce 2025

22. 11. 2020 11:54

Přemostění Sítenského údolí bylo navrženo v roce 1962, o čtyři roky později mohli řidiči i pěší začít nový most využívat. Necelých šedesát let provozu se však na jeho stavu nenávratně podepsalo. Stavební inženýři doporučili místo rekonstrukce stávajícího mostu výstavbu zcela nového. Náklady na demolici a následnou stavbu nového mostu jsou odhadovány na minimálně 200 milionů korun.

Kladno: Po novém Sítenském mostě bychom mohli jezdit v roce 2025
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto
reklama

Návrh nového mostu si město napřímo objednalo u architekta Pleskota, který zpracovanou studii předal na podzim letošního roku. Návrh je technicky i architektonicky zajímavý, především při pohledu ze Sítenského údolí. Bohužel zadání, na základě kterého pan architekt pracoval, mělo několik zásadních nedostatků.

„Most byl tak trochu ‘vytržen z kontextu‘. Přitom je ale součástí veřejného prostoru a spolu s komunikacemi musí plnit řadu funkcí a musí dopravně i urbanisticky tvořit jeden smysluplný a funkční celek,“ uvedl radní Rys a avizoval, že ještě v letošním roce bude zadán požadavek na novou podkladovou studii, která se bude zabývat dopravním a urbanistickým řešením navazujících ulic C. Boudy a J. Kociána.

Dalším problémem je naprostá absence řešení teplovodu, který je na mostě zavěšen a nový most s ním vůbec nepočítá.

„Konstrukčně a esteticky je návrh zdařilý a není důvod ho házet do koše. Věříme, že se s architektem Pleskotem domluvíme na dalším postupu a odladění současného návrhu,“ podotkl Ondřej Rys.

Bezprostředně po odladění návrhu bude následovat zpracování projektu v několika stupních a vydání všech potřebných povolení na něž naváže výběr zhotovitele stavby. Vzhledem k velkému rozsahu stavby se bude jednat o náročný proces trvající několik let.

„Jedná se ještě o dlouhý proces. Pokud vše půjde bez zásadních komplikací, tak by se s realizací mohlo začít v roce 2024, tedy v roce 2025 bychom mohli jezdit po novém mostě,“ věří radní pro rozvoj města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: V létě obsadí Měšťák podlahářská firma, 122 dnů bude vyměňovat 500 metrů čtverečních parket

16:01 Přerov: V létě obsadí Měšťák podlahářská firma, 122 dnů bude vyměňovat 500 metrů čtverečních parket

Prošoupané dubové parkety v Městském domě budou ještě letos v létě vyměněny za nové. Radní schválili…