Kladno: Studenti architektury budou vystavovat nápady pro rozvoj města

07.06.2020 14:52 | Zprávy
autor: PV

Možnými cestami rozvoje území města Kladna se v uplynulých měsících zabývali studenti ČVUT. Jejich originální návrhy budou nyní k vidění ve foyer Kina Sokol. Otevřená vernisáž s programem se uskuteční ve čtvrtek 18. června v 18:00.

Kladno: Studenti architektury budou vystavovat nápady pro rozvoj města
Foto: Archiv
Popisek: Centrum města Kladno. Ilustrační foto

Expozice představí práce dvou studentských ateliérů Fakulty architektury ČVUT, a to atelieru urbanismu Klokočka a atelieru krajinářské architektury a designu Rehwaldt. „Studenti pracovali s rozvojovou plochou za hlavním kladenským nádražím směrem na Kožovu horu, na kterou město zároveň nechává zpracovat i formální územní studii.“, informoval radní pro rozvoj Lukáš Hanes. „Předpokládáme, že v rámci programu vernisáže se na toto téma rozvine diskuse. Přítomni budou nejen studenti a vedoucí ateliérů, ale také architekt Šimon Vojtík, profesionální zpracovatel územní studie plochy za nádražím z atelieru Archum,“ uvedla Anna Gamanová, předsedkyně výboru pro rozvoj Kladna.  

Studenti se do řešení sousedství vlakového nádraží pustili s tvůrčí energií. Rozvinula se tak diskuse, zda má jít pouze o obytnou čtvrť, či má mít i vyšší nároky na využití potenciálu v podobě krátkodobého ubytování pro letiště, kanceláří, konferenčních center a podobně. „Území u nádraží se stává z rozvojového hlediska strategické, a to i s ohledem na blížící se spuštění projektu rychlostního drážního spojení Praha-Kladno. Ať se nám může zdát, že je rychlodráha ještě v nedohlednu, jednou tu bude a rozhodně stojí za to mít s tímto územím vyšší ambice. I když pozemky nejsou ve vlastnictví města, může město v případných investorech podněcovat ctižádostivější cíle,“ dodala Anna Gamanová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …