Nový zdroj by mohl sloužit jako alternativa k produkci tepla, kterou nyní Kladnu výhradně zajišťuje společnost Teplárna Kladno energetické skupiny Sev.en Energy.
„Díky přístupu a komunikaci s představiteli Sev.en Energy není možné postupovat jinak, než se dívat po vlastním novém zdroji tepla. Město Kladno a jeho občané by neměli být závislí jen na jednom a cenové politice někoho, pro koho jde pouze o výhodný byznys. Teplárna Kladno má představu, že bychom měli velmi podstatně navýšit ceny. Máme s ní ale legitimně uzavřenou dlouhodobou smlouvu, podle níž je meziroční růst cen možný pouze v drobných procentech. Tuto smlouvu sice nyní Teplárna napadla u soudu, my se jí ovšem hodláme držet a ceny tepla udržet. Letos se ceny zvedat nebudou a v příštím roce minimálně,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV