Kopřivnice: Práce na rekonstrukci mostu pokračují

03.10.2023 16:14 | Tisková zpráva

V polovině července začala v Kopřivnici rekonstrukce mostu na ulici Kpt. Jaroše. Tu bohužel zkomplikovaly vady, které se i přes dobré výsledky diagnostiky pilířů ukázaly až po odrytí horních vrstev mostu. Po několikadenní pauze se stavební práce opět rozjely a město už má bližší představu o dalším postupu.

Kopřivnice: Práce na rekonstrukci mostu pokračují
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

Hlavním důvodem rekonstrukce mostu bylo zatékání do nosné konstrukce způsobující degradaci betonu a korozi mostní výztuže. Poté, co byly v průběhu rekonstrukce objeveny vady čtyř nosníků, doporučil statik zbourání celého mostu.

Anketa

Dopadly slovenské volby dobře?

95%
hlasovalo: 35662 lidí

V tu chvíli bylo zřejmé, že se oprava před zimou dokončit nestihne. Jelikož výroba nových nosníků trvá dva až tři měsíce, hrozilo přesunutí celé stavby až na jaro a zvažovalo se vybudování provizorního přemostění.

„Nakonec jsme se po konzultaci s projektanty rozhodli, že použijeme jinou technologii. Nenecháme vyrábět nosníky, ale železobetonovou desku vybetonujeme přímo na místě. Po dokončení bouracích prací projektant vše zaměří a zaktualizuje projekt. Pak budou práce pokračovat do doby, dokud to počasí dovolí. Pravděpodobně most nestihneme postavit do zimy, ale na jaře už práce zaberou jen několik týdnů a dílo se stihne dokončit před plánovanou výstavbou okružní křižovatky ulic Záhumenní a Kpt. Jaroše,“ uvedl Adam Ondrašík z odboru rozvoje města.

Z důvodu nečekaných nákladů byla částka na rekonstrukci mostu navýšena o 1,6 milionu. V tuto chvíli tedy městský rozpočet počítá se sumou přesahující 8 milionů korun.

reklama

autor: PV

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

ceny energií

Můžete už konečně jasně říci, o kolik nejen příští rok, ale i do budoucna, porostou ceny energií. Vy totiž stále tvrdíte, že to bude maximálně v řádu jednotek procent, ale kdykoliv není spřízněn z vládou, a tím nemyslím jen opozici, ale třeba i odborníky, energetický úřad tvrdí, že to bude řádově ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod: Železniční stanice má automat na filtrovanou vodu do vlastní lahve

13:33 Náchod: Železniční stanice má automat na filtrovanou vodu do vlastní lahve

Na náchodském nádraží se dnes pustil provoz automatu na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve.