Kralupy nad Vltavou: V Mikovicích začne výstavba bezbariérového chodníku v ulici 28. října

24.05.2020 8:36

V posledních květnových dnech začne v Kralupech nad Vltavou další investiční projekt. Je jím výstavba 535 metrů dlouhého chodníku, který povede od železničního přejezdu v ulici 28. října, přes současně rekonstruovaný mostek, až do Přemyslovy ulice.

Kralupy nad Vltavou: V Mikovicích začne výstavba bezbariérového chodníku v ulici 28. října
Foto: mestokralupy.cz
Popisek: Kralupy nad Vltavou
reklama

Příznivou zprávou je bezesporu to, že se městu podařilo na akci získat výraznou finanční dotaci, což je vzhledem k současné „projektové konkurenci“ velký úspěch. „Ceníme si toho, že jsme obdrželi finanční prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši necelých dvou a půl miliónů korun. Stejně tak úspěšní jsme byli při podání žádosti o dotaci na vybudování chodníku Na Velvarské silnici. I zde se v dohledné době začne s výstavbou,“ uvedl kralupský místostarosta Libor Lesák.

Součástí nového chodníku v ulici 28. října budou mimo jiné také nová parkovací stání, počítáno je zde dokonce s osmnácti novými místy. „Tyto prostory budou účelně zařazeny do blízkosti místní základní školy. Když rodiče děti přivážejí, častokrát se jim stane, že nemají kde zastavit. Protože několik parkovacích míst je již na druhé straně komunikace, věřím, že se situace v této destinaci zpřehlední, zejména pak v době před začátkem vyučování,“ vysvětluje kralupský místostarosta s tím, že na konci mostku ještě přibydou lampy veřejného osvětlení.drt

Marcela Horčičková, vedoucí odboru realizace investic a správy majetku MěÚ Kralupy nad Vltavou, dále potvrdila, že práce zde s určitostí potrvají do konce letních prázdnin. „Začínáme nejprve částí před železničním přejezdem - směrem do ulice 28. října. To je ta delší část. Tu druhou tvoří kratší úsek v Přemyslově ulici, jež plynule naváže na tou dobou již zabudovaný mostek přes Knovízský potok.“

Výstavbu bezbariérového chodníku provede libišská společnost OK Stavby s.r.o., přičemž celkové náklady na akci činí 3 309 446 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava si připomene své osvobození

13:55 Opava si připomene své osvobození

Bez oficiálního pietního aktu, velkých slov a pompézních gest se letos musí obejít připomínka výročí…