Krizový štáb na svém druhém zasedání v Příbrami potvrdil klidnou situaci

6. 6. 2013 16:59

Ve středu 5. června se v Příbrami v kanceláři starosty Pavla Pikrta, který je zároveň předsedou krizového štábu, uskutečnilo od 9 do 10 hodin v pořadí druhé zasedání krizového štábu. Na programu jednání bylo především zhodnocení současného stavu povodní v ORP.

Krizový štáb na svém druhém zasedání v Příbrami potvrdil klidnou situaci
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Předseda Pikrt zahájil setkání a předal slovo tajemníkovi krizového štábu Ladislavu Kubínovi, který potvrdil, že největší problém je na Příbramsku v obci Kamýk nad Vltavou, kde bylo evakuováno 27 osob a zatopeno 36 domů, převážně sklepení. Obec požádala krizový štáb o čistící a dezinfekční prostředky, s čímž krizový štáb souhlasil a včera byly nezbytné věci do Kamýka odvezeny.

Ladislav Kubín dále potvrdil snížení počtu služeb ve stálé pracovní skupině krizového štábu s tím, že přes den bude mít pracovní skupina dva členy, přes noc jednoho, nebo dle potřeby. Služby pracovní skupiny jsou zatím pevně naplánovány do pondělí 10. 6. 2013, dále se bude plánovat dle situace.

Mjr. Ing. J. Soukup z HZS Příbram přednesl aktuální informace k tokům Litavka a Příbramský potok, u kterých potvrdil pokles hladin a již přeci jenom klidnější průtok.

„Ze Zálezlic nedaleko Mělníka se ve středu vrátil SDH Příbrami 1, avšak na požádání tamního starosty se budou hasiči ještě v průběhu pátku do Zálezlic vracet a do neděle tam budou odčerpávat vodu. Další jednotky HZS jsou připravovány pro Prahu – západ a v současnou chvíli posílá Policie ČR pomoc do Neratovic,“ dodal Soukup.

Npor. Bc. M. Volf, vedoucí oddělení PČR Příbram – město, informoval o sjízdnosti komunikace z Kamýka do obce Velká, která dle jeho slov měla být od čtvrtka zprůjezdněna. Všechny další komunikace jsou v ORP sjízdné.

„Další jednání krizového štábu svolá tajemník Ladislav Kubín dle potřeby a vývoje situace,“ uzavřel krátce před 10 hodinou jednání krizového štábu jeho předseda a zároveň starosta Ing. Pavel Pikrt.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pribram-city.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Město počítá na příští rok s investicemi téměř za 180 milionů korun

14:27 Kroměříž: Město počítá na příští rok s investicemi téměř za 180 milionů korun

Kroměřížská radnice plánuje na příští rok investice za 179,8 milionu korun. Rozpočet, který ve čtvrt…