Krnov: Do průmyslové zóny pojede MHD častěji

17.05.2021 7:35

V neděli 30. května se změní jízdní řády městské hromadné dopravy (MHD). Přinesou lepší spojení do průmyslové zóny. Autobusy MHD se na směnu pohodlněji dopraví také zaměstnanci nemocnice. Zlepší se rovněž dopravní obsluha Cvilína, když byly upraveny odjezdy po nedělní mši. K posílení víkendové, ale i prázdninové, dopravy dojde také na dalších linkách.

Krnov: Do průmyslové zóny pojede MHD častěji
Foto: Krnov.cz
Popisek: Krnov
reklama

„Změny v jízdních řádech jsou reakcí na požadavky občanů z lednového dotazníkového šetření zaměřeného na spokojenost s krnovskou městskou hromadnou dopravou. Nejvíce připomínek bylo k dopravní obsluze průmyslové zóny a ke spojům na Cvilín a ty nyní v nových jízdních řádech zohledňujeme,“ uvedl Roman Mondek, vedoucí oddělení dopravních agend, požární ochrany a BOZP.

Spoje, které byly přidány pro zajištění lepší obsluhy průmyslové zóny, přibyly především na lince 803, která bude nově zajíždět až do průmyslové zóny a obsluhovat tak trasu Červený dvůr – průmyslová zóna – Opavská – pošta – Rooseveltova – nemocnice – železniční stanice. „Například ve všední dny budou z průmyslové zóny jezdit autobusy v 15:38 a 22:15 hodin, v opačném směru pak byly přidány spoje s odjezdem od nemocnice v 15:18 a 21:29 hodin. Na této lince byl naopak zrušen spoj s odjezdem ve 23:00 hodin ve všední den od železniční stanice,“ upřesnil Roman Mondek.

Nově i o prázdninách budou jezdit ranní spoje linky 802 na Ježník s odjezdem ve všední den v 6:07 hodin z autobusového stanoviště a v 6:09 hodin o víkendu ze zastávky Krnov, železniční stanice. U řady linek došlo k urychlení či opoždění některých spojů z důvodu lepší návaznosti na další spoje veřejné dopravy. Cestující by si proto měli ověřit odjezdy autobusů ve vyhledávačích spojení nebo ZDE.

MHD v Krnově provozuje společnost Arriva Morava. Šest linek obsluhuje šest autobusů a jeden náhradní, které ročně najezdí zhruba 280 tisíc kilometrů. Květnová změna jízdních řádů přinese navýšení výkonu přibližně o 10 tisíc kilometrů. Ročně autobusy MHD přepraví 450 až 500 tisíc cestujících. Jsou to především žáci, senioři a pracovníci velkých krnovských firem či nemocnice.

Nové jízdní řády MHD od 30. 5. 2021 ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otrokovice: Havarijní stav dálničního přivaděče vyžaduje okamžitou opravu

20:51 Otrokovice: Havarijní stav dálničního přivaděče vyžaduje okamžitou opravu

Ve dnech 23. a 24. června se uskuteční oprava přivaděče z ulice Komenského k D55. Opraveny budou pou…