Krnov: Výstavba kanalizace je rozdělena do čtyř úseků

19. 10. 2019 6:32

Obnovou kanalizační sítě v ulicích Kollárově, Šafaříkově a v části Švermovy ulice po křižovatku s ulicí Ježnickou bude v příštím roce zahájena výstavba kanalizace v lokalitě Krnov-Ježník.

Krnov: Výstavba kanalizace je rozdělena do čtyř úseků
Foto: Krnov.cz
Popisek: Krnov
reklama

„Výstavba kanalizace v délce 4,8 kilometru byla rozdělena do čtyř úseků. Na první úsek, který představuje obnova stávající kanalizace, naváže druhý – vybudování nové splaškové kanalizace od křižovatky ulic Ježnické a Švermovy po dům na adrese Ježnická 1722/199. Výstavba infrastruktury v této části má zcela zásadní význam pro lokalitu Ježník III pod Kabátovým kopcem, kde připravujeme stavební parcely pro 36 nových rodinných domů,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová. Předpokládané náklady na realizaci těchto dvou úseků se pohybují kolem 27 milionů korun.

Dalších více než 60 milionů korun město zvažuje investovat do zbývajících dvou úseků, od domu Ježnická 1722/199 až po bývalé sanatorium na Ježníku. Za jakých podmínek se do jejich výstavby pustí, rozhodnou na svém říjnovém zasedání zastupitelé. „Buď stanoví, že realizace nové splaškové kanalizace se uskuteční pouze za podmínky minimálního připojení určitého procenta objektů, z propočtů ideálně vychází 80 procent, nebo mohou schválit realizaci i bez takové podmínky,“ uzavřel starosta Tomáš Hradil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

21:17 Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

Město se zapojilo do výzvy Ministerstva životního prostředí, která je zaměřena na zlepšení funkčního…