Kroměříž: Město podpoří podnikatele, poškozené pandemií koronaviru

23.05.2020 7:35

Radnice podpoří 148 podnikatelů podnikajících v pronajatých prostorách na území Kroměříže, kterých se dotklo povinné uzavření provozoven na základě opatření vlády proti šíření nákazy koronavirem. Radní schválili vyplacení celkové částky zhruba 1,7 milionu korun.

Kroměříž: Město podpoří podnikatele, poškozené pandemií koronaviru
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Všichni, kdo si o pomoc z programu požádali, na ni mají nárok. Nikoho také nekrátíme, všichni podnikatelé obdrží podporu podle dokladů, které v žádosti předložili,“ popsal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Žadatelé mohli získat příspěvek ve výši jednoho měsíčního nájmu, a to až do maximální částky 20 tisíc korun. Podpora je určena pro osoby samostatně výdělečně činné a pro podnikatelské subjekty, které mají provozovnu na území města Kroměříže a jejichž celkový obrat za minulé účetní období nepřekročil pět milionů korun. „Podnikatelé peníze obdrží ještě během května. Město pro tyto účely uvolnilo celkem tři miliony korun. Na zastupitelstvu tak bude vedení města navrhovat, aby zbylá částka, tedy asi 1,3 milionu korun, byla také v nějaké podobě využita na podporu podnikatelů poškozených opatření proti šíření koronaviru,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.

Vedení města již dříve deklarovalo, že jeho snahou je udržet v Kroměříži služby a obchody pro občany Stejný názor měli i zastupitelé, kteří vyhlášení programu na podporu podnikatelům podpořili.

Radnice už dříve také rozhodla o odložení splátek nájemného podnikatelům, kteří působí v městských prostorách a jejichž činnost byla přímo dotčena omezením provozu v souvislosti s opatřeními státu proti šíření nákazy koronavirem. Radní schválili, že těmto subjektům, které si pronajímají nebytové prostory města za účelem provozování činností na základě živnostenského oprávnění, odloží splátky s platností od 1. dubna 2020 do doby ukončení nouzového stavu. Vedení města se bude situací podnikatelů, kteří si pronajímají městské prostory, ještě zabývat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

16:01 Prostějov: Restaurování obrazů J. Preislera podpoří krajská dotace

Čas je neúprosný a podepsal se na obrazech „Sen dívky“ a „Sen jinocha“ – obrazy autora Jana Preisler…