„Chceme, aby děti už od útlého věku měly alespoň základní představu o tom, jak to na radnici chodí,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.
Město připravuje program pro školáky už od roku 2002, kdy si „dětskou svatbu“ zkusila první třída. „Chodívalo tak osm až deset tříd ročně, nějakých 200 až 250 dětí. Připojily se i čtyři mateřské školy, pro které jsme organizovali improvizované vítání miminek, při kterém nového občana našeho města představovala v kolébce panenka,“ popsala matrikářka Jarmila Resutíková.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


