Kroměříž: Na Erbenově nábřeží se kácí stromy, napadené dřevokaznými houbami

20.03.2019 21:10

Pracovníci společnosti Biopas začali dnes na Erbenově nábřeží kácet stromy, které jsou napadené dřevokaznými houbami a mohly by tak ohrožovat kolemjdoucí. V prostoru mezi lávkou a budovou Úřadu práce ČR bude postupně odstraněno 14 stromů.

Kroměříž: Na Erbenově nábřeží se kácí stromy, napadené dřevokaznými houbami
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Jedná se o osm vrb převislých, dvě třešně a o jednu borovici, jasan, javor a katalpu,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň. Na podzim bude za tyto stromy navržena náhradní výsadba.

Kontrolu stromů v lokalitě inicioval nečekaný pád javoru loni v létě. „Tento strom se vyvrátil, ačkoliv nevykazoval známky ústupu vitality a byl v koruně olistěný. Příčinou byl výskyt dřevomoru kořenového a václavky na kořenech stromu,“ uvedl Posolda. Dodal, že tyto často hůře identifikovatelné houby signalizují odumřelý kořenový systém a možný pád stromů. Při kontrole bylo v lokalitě nalezeno více podobně napadených dřevin, které tak musejí být odstraněny.

„Prosíme občany, aby po dobu zásahu byly při pohybu na Erbenově nábřeží opatrní. Bohužel nelze jinak, než napadené stromy pokácet. Za odstraněné dřeviny ale na Erbenově nábřeží vysadíme nové stromy,“ uzavřel starosta Jaroslav Němec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…