Kroměříž: Radnice v příštím roce rozdělí sociálním službám celkem 7,9 milionu korun

24.10.2021 9:59 | Tisková zpráva

Kroměříž podpoří v roce 2022 sociální služby částkou 7,9 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé. Peníze obdrží na základě výpočtů registrované sociální služby zařazené do sítě sociálních služeb, včetně příspěvkové organizace Sociální služby města Kroměříže.

Kroměříž: Radnice v příštím roce rozdělí sociálním službám celkem 7,9 milionu korun
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

„Částku pro sociální služby každoročně navyšujeme. V příštím roce tomu nebude jinak. Oproti letošnímu roku tak sociální služby dostanou o půl milionu korun více. Navýšení podpory pomůže v Kroměříži rozvíjet kvalitní registrované sociální služby a zajistí občanům města jejich lepší dostupnost,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Navýšení financí pro sociální služby umožní městu v menší míře krátit požadavky poskytovatelů, které v minulých letech byly kráceny zhruba o 40 procent. „Navýšení zohledňuje i vyšší náklady na sociální služby v době pandemie koronaviru, což považuji za velmi důležité. Systém výpočtu finančních příspěvků je navíc nastaven tak, že nezvýhodňuje žádnou organizaci, a to včetně příspěvkové organizace města Kroměříže,“ poznamenal Peštuka.

Letos město registrovaným sociálním službám zařazeným do sítě sociálních služeb rozdělilo na dotacích 3,732 milionu korun na dotacích, zbylých 3,668 milionu korun dostaly formou příspěvku Sociální služby města Kroměříže. Dotační program poprvé zavedený na rok 2018 zohlednil množství sociální práce, tedy počet výkonů, které sociální služby poskytly klientům s trvalým bydlištěm v Kroměříži.

Podle vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovana Klabala radnice podporuje pouze ty organizace, které poskytují své služby klientům z Kroměříže. Současně poskytovatele sociálních služeb motivuje k podávání žádostí o dotace i na jiná města a obce, odkud mají klienty. Někteří poskytovatelé totiž až do roku 2017 dostávali od města vysoké dotace i tehdy, když klienti z Kroměříže tvořili v celkovém počtu jejich klientů menšinu.

Mimo tento dotační program vyplácí město každoročně dotace také organizacím, které zajišťují v Kroměříži aktivity v oblasti sociální, zdravotní, pro zaměstnanost a rozvoj prorodinných aktivit a pro rok 2022 nově připravuje i dotační program pro terénní hospicové služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava získala významné ocenění v oblasti vzdělávání

21:10 Ostrava získala významné ocenění v oblasti vzdělávání

Cenu za inovativní vzdělávací projekty EDUína 2021 získalo statutární město Ostrava. Cena je udílena…