Kroměříž: Výročí 760 let trvání města připomíná i turistické razítko

25.03.2023 20:34 | Tisková zpráva

Návštěvníci i obyvatelé Kroměříže si mohou z Turistického informačního centra odnést zajímavou památku na letošní rok oslav 760 let trvání města. „K dispozici jim tu je unikátní turistické razítko vyrobené speciálně pro tuto příležitost. V turistickém informačním centru v Prusinovského ulici bude dostupné do konce letošního roku,“ poznamenal radní Jiří Kašík, který má na starost kulturu a cestovní ruch.

Kroměříž: Výročí 760 let trvání města připomíná i turistické razítko
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Autorem návrhu razítka je grafik a fotograf radnice Luděk Ovesný. Na razítku zachytil tři dominanty města – arcibiskupský zámek, historickou budovu radnice a kostel sv. Mořice. Doplnil je znakem Kroměříže a motivem loga vytvořeného k letošnímu výročí 760 let trvání města.

Razítko doplní tři další, které jsou již na pultu informačního centra k dispozici – razítko „íčka“ s motivem radnice, razítko s motivem panoramatu města a loni vytvořené razítko připomínající výročí 80 let od zničení Nové synagogy.

„O turistická razítka je velký zájem, i proto jsme iniciovali a nechali vyrobit razítko k výročí města. Po razítkách se ptají lidé, kteří sbírají turistické vizitky, a právě k nim si dávají razítko, sběratelé razítek samotných i lidé, kteří si razítka dávají na pohlednice,“ přiblížila vedoucí Turistického informačního centra Kroměříž Veronika Ivanová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svitavy: Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

16:28 Svitavy: Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

V pondělí 29. května proběhla ve svitavské Fabrice beseda se zástupci ČEZ Obnovitelné zdroje ohledně…