Kroměříž si připomněla výročí založení samostatného československého státu

26.10.2019 7:35 | Zprávy
autor: PV

Kroměřížané si připomněli 101 let od vyhlášení samostatného Československa. V důsledku změn po první světové válce se v roce 1918 země osamostatnila a přestala být součástí Rakouska-Uherska, které po válce zmizelo z mapy světa.

Kroměříž si připomněla výročí založení samostatného československého státu
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž

Státní svátek, Den vzniku samostatného československého státu, se slaví 28. října. Představitelé města, T. J. Sokol Kroměříž, Českého svazu bojovníků za svobodu v Kroměříži, Sdružení válečných veteránů ČR Zlínský kraj, Československé obce legionářské z jednoty Kroměříž a Valtice a další lidé položili věnce u sochy T. G. Masaryka před budovou Justiční akademie už včera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Tmavá místa střídají moderní a úsporné lampy

22:09 Opava: Tmavá místa střídají moderní a úsporné lampy

Město Opava v posledních letech realizuje zásadní proměnu své světelné infrastruktury, která zahrnuj…