Kyjov: Alej života letos překročí hranici stovky vysazených stromů

20.08.2020 10:13

Stromořadí lemující cyklostezku mezi Nětčicemi a Bohuslavicemi se letos rozroste až o 25 nových javorů. Vysadí je rodiče potomků, kteří přišli na svět v letošním roce.

Kyjov: Alej života letos překročí hranici stovky vysazených stromů
Foto: wikipedie
Popisek: Kyjov
reklama

Slavnostní výsadba se uskuteční v neděli 8. listopadu od 14 hodin a plynule rozšíří stávající alej ve směru na Bohuslavice. V průběhu uplynulých čtyř let tam stromy svým nově narozeným potomkům vysadila už bezmála stovka rodičů. S ohledem na omezenou kapacitu se dostane maximálně na 25 nejrychlejších zájemců. Podmínkou je trvalý pobyt v Kyjově a podání přihlášky nejpozději do středy 30. září.

Zájemci mohou už nyní vyplnit přiložený formulář a následně ho přinést na podatelnu v přízemí radnice, nebo jeho sken poslat na email t.blazek@mukyjov.cz. Ing. Tomáš Blažek z odboru majetku je prostřednictvím téhož emailu (případně na tel. 518 697 473) připraven zodpovědět i veškeré dotazy.
 
Stejně jako v uplynulých letech se rodiče na výsadbě budou spolupodílet částkou ve výši 500,-Kč. Pracovníci technických služeb následně ke každému stromku bezplatně dodají podpůrné kůly a cedulku. Záleží čistě na rodičích, co na ní bude uvedeno (křestní jméno a datum narození dítěte, nebo pouze iniciály a rok narození, případně krátký citát - možností je celá řada). Údržbu stromů v aleji života zajišťují technické služby, stejně tak náhradu v případě, že některý ze stromků uschne.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Voda v bazénech je klidná, v létě se snad rozvíří

15:03 Hustopeče: Voda v bazénech je klidná, v létě se snad rozvíří

Další zavřené dveře, za které jsme nakoukli, jsou ty od krytého bazénu a koupaliště. Dobu bez návště…