Lanškroun: V atraktivní lokalitě vzniknou nové parcely pro rodinné domy

06.04.2021 6:32

Město Lanškroun připravuje v letošním roce k prodeji deset stavebních parcel v lokalitě Za Střelnicí II. Jedná se o 3. etapu, která navazuje na již zrealizovanou výstavbu rodinných domků v ulici Maďarská.

Lanškroun: V atraktivní lokalitě vzniknou nové parcely pro rodinné domy
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně

V současné době je uzavřena smlouva o dílo se spol. AGILE s. r. o., která má provést zasíťování pozemků a veškerou technickou infrastrukturu s termínem dokončení 31. července 2021. Nejmenší parcely mají rozlohu cca 700 m2, největší až 940 m2.

Anketa

Jste pro okamžité otevření restaurací?

43%
57%
hlasovalo: 16997 lidí

Prodej bude probíhat formou elektronické dražby, kdy se bude dražit právo na uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Podmínky elektronické dražby, vyvolávací cenu parcel či konkrétní pravidla pro prodej bude schvalovat zastupitelstvo města 5. května 2021. Bližší informace naleznete na webových stránkách města.

„Nové parcely v lokalitě Za Střelnicí navazují na předešlé etapy výstavby a jejich rozmístění vychází z původního celkového prostorového řešení tohoto obytného souboru. Jedná se o bezesporu atraktivní stavební místo, což je dáno nejen polohou vzhledem k centru města i sportovně-rekreační zóně, ale i orientací lokality a příznivou konfigurací terénu. Pro umístění individuálních rodinných domů jsou stanoveny základní prostorové principy a nutné je samozřejmě dodržet také obecné podmínky pro výstavbu. Důležitým kritériem bude architektonická kvalita domů. Rád bych napomohl tomu, aby vznikl soubor domů tvořící příjemný veřejný prostor, se kterým se noví majitelé identifikují a bude se jim zde dobře bydlet,“ říká městský architekt Ing. arch. Oldřich Bittner.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Zachráněná auta, vypátraný mladík a zadržený celostátně hledaný delikvent

20:33 Jihlava: Zachráněná auta, vypátraný mladík a zadržený celostátně hledaný delikvent

Městská policie Jihlava má za sebou sérii povedených zákroků a také úspěšné pátrání. V posledních dn…