Legiovlak dorazil do Chebu

06.06.2016 14:29 | Zprávy
autor: PV

Muzeum na kolejích si mohou návštěvníci prohlédnout do pátku 10. června vždy od 8 do 18 hodin.

Legiovlak dorazil do Chebu
Foto: mestocheb.cz
Popisek: Náměstí v Chebu

Legionářské muzeum na kolejích si mohou návštěvníci zdarma prohlédnout od 6. června do 10. června na nádraží v Chebu, poté vlak zamíří do Aše. Dvanáct zrekonstruovaných vagonů představuje život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války.

„Je třeba neustále připomínat historii a zvláště tento projekt je reálnou ukázkou života lidí, kteří se významnou měrou podíleli na utváření dějin naší vlasti. Replika vlaku ukazuje naprosto reálný život legionářů, jejich způsob života a prostředí, ve kterém vojáci žili při přepravě vlaku napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918 – 1920,“ řekl v úvodu starosta Petr Navrátil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Skatepark pod dohledem

22:41 Žatec: Skatepark pod dohledem

Bezpečnost, ochrana veřejného majetku a větší pocit jistoty pro návštěvníky. To jsou hlavní důvody, …