Liberec: Město nechá zpracovat hydrologickou studii vod areálu na Ještědu

17.09.2017 17:00

Radní města Liberce na svém úterním jednání schválili vypracování hydrologické studie. Ta zhodnotí současný hydrologický stav a návrh možných řešení k zajištění potřeb vody v areálu na Ještědu.

Liberec: Město nechá zpracovat hydrologickou studii vod areálu na Ještědu
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

„Důvodem výběru dodavatele přímým oslovením je skutečnost, že Ing. Petr Vít je fundovaným odborníkem v oboru a úzce spolupracuje se společností Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s.,“ vysvětluje primátor města Tibor Batthyány.

Tato společnost se podílí jako subdodavatel společnosti Atelier T-plán, s.r.o., na zpracování Územní studie krajiny pro daný správní obvod a disponuje tak některými potřebnými daty, zásadními právě pro vodohospodářskou část studie. Předmětem hydrologické studie bude zhodnocení současného hydrologického stavu, včetně výhledu, a návrh možných řešení zajištění potřeb vody areálu na Ještědu. Omezujícím faktorem pro současný stav lyžařského areálu na Ještědu je množství vody využitelné pro zasněžování sjezdovek.

„V současnosti je k dispozici jediná vodní nádrž s akumulací 14 tisíc m3, přičemž by bylo už nyní v zimním období potřeba 50 tisíc m3. Při výhledovém rozšíření areálu na Ještědu bude pro zasněžování potřeba 150 tisíc m3 vody,“ komentuje dále primátor Tibor Batthyány.

Data veřejné zakázky územní studie krajiny nejsou prozatím statutárnímu městu Liberec odevzdána, zakázka je rozdělena na 3 etapy. První etapa končí 31. 5. 2018. Za vypracování Hydrologické studie Ještědského hřbetu pro účely zajištění potřeb vody areálu na Ještědu zaplatí město Liberec 438 000 Kč bez DPH.

Ing. Petr Vít má dlouholetou praxi v řešení vodohospodářských problematik, je zkušebním komisařem České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT), předsedou odborné skupiny Vodní toky a nádrže České vědeckotechnické vodohospodářské společnosti, z.s. (ČVTVHS), členem Českého přehradního výboru (ČPV), lektorem Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství České stavební akademie a má pedagogickou praxi při odborné výuce na vysoké škole (ČVUT Praha a UJEP Ústí nad Labem).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…