Trhy slavnostně odstartovaly v pondělí 29. dubna. Lidé zde najdou nejen čerstvé ovoce a zeleninu, ale také uzenářské a mléčné výrobky, pečivo, balkónové a zahradní květiny a další zboží. Obchodní centrum přitom pečlivě hlídá, aby nabízené produkty skutečně pocházely od místních farmářů. Denně pracovníci centra prodejce kontrolují.
„Bez velkorysého přístupu Statutárního města Liberce by zde Farmářské trhy nebyly,“ prohlásil při zahájení manažer OC FORUM Václav Řičář. „Denně kontrolujeme, jestli se mezi stánkaři nevydávají za farmáře překupníci se zbožím, které patří spíš na vietnamskou tržnici. Teď zrovna prodejci podepisují s námi smlouvu, v níž se zavazují, že nebudou prodávat na trzích jiné zboží než od regionálních výrobců a pěstitelů. Děláme všechno pro to, aby zde zákazníci našli jen kvalitní farmářské výrobky,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: liberec.cz