Liberec: Ocenění získalo jednadvacet pedagogů z celého kraje

02.04.2016 12:34 | Zprávy

Dvacet jedna pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení z Libereckého kraje si v rámci slavnostního setkání ke Dni učitelů odneslo ocenění pro rok 2016. Jejich kolegové, vedení i zřizovatelé jim tímto způsobem poděkovali například za celoživotní práci ve školství, mimořádný přínos či zásluhy o rozvoj školství v kraji.

Liberec: Ocenění získalo jednadvacet pedagogů z celého kraje
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Za práci přítomným pedagogům poděkovali hejtman Libereckého kraje Martin Půta, radní pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Alena Losová, mezi gratulanty byli i členové rady Libereckého kraje Petr Tulpa a Vladimír Mastník. „Práce všech pedagogů si velmi vážím. Jejich nominace navrhovali nejenom ředitelé škol, pedagogické kolektivy, školské rady, profesní sdružení a školské asociace, ale i Česká školní inspekce a představitelé samosprávy kraje a obcí jako zřizovatelů škol. Tímto způsobem jim, stejně jako my všichni, chtěli poděkovat za jejich obětavost a mimořádné nasazení,“ konstatovala radní Alena Losová.

Celé odpoledne se neslo v přátelském duchu a podíleli se na něm i žáci mnoha škol. Kulturní program složený z několika vystoupení obstarali žáci ZUŠ Semily a Komorní sbor Pedagogické fakulty Technické univerzity Liberec. Květiny uvázaly a vybraly děti ze Střední odborné školy z jablonecké ulice v Liberci, pohoštění hostům nachystali žáci Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov. Každý z oceněných pedagogů pak mimo jiné dostal i zvláštní skleněný brk, který vyrobili žáci Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy v Novém Boru.

OCENĚNÍ PEDAGOGOVÉ:

I. kategorie Významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji

1. Mgr. Martin Aschenbrenner

Mgr. Martin Aschenbrenner vystudoval obor český jazyk a dějepis. Od roku 2002 působí v českolipském gymnáziu. Vykonává funkci výchovného poradce. Je tvůrcem školního vzdělávacího programu v oboru dějepis. Pro potřeby výuky českého jazyka a literatury vytvořil čítanku s metodickou příručkou. Je odbornou autoritou v oblasti výuky historie. Na Českolipsku je znám především jako popularizátor regionálních dějin, přispívá do odborného tisku, připravuje a sám pořádá přednášky. Je členem redakční rady vlastivědného sborníku Bezděz, Klubu přátel Okresního vlastivědného muzea Česká Lípa a sdružení historiků ČR. Velmi záslužná a ocenění hodná je jeho publikační činnost - v září 2014 vyšla jeho kniha Příběhy z Českolipska II. Jedná se o texty popularizující regionální dějiny, která je hojně využívaná ve školách. V loňském roce 2015 dokončil a připravil k vydání ryze odbornou historickou publikaci s názvem Dvůr Ferdinanda Dobrotivého a císařovny Marie Anny v Čechách. Ocenění je uděleno za odbornou erudovanost publikační činnost a aktivity popularizující historii.

2. Mgr. Pavel Hrdina

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Hlaste se na Svatováclavskou jízdu

7:14 Mladá Boleslav: Hlaste se na Svatováclavskou jízdu

Uzávěrka přihlášek na 23. ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel 31. srpna 2025.