Liberec: Podpořte projekty města v anketě Chytrá radnice

16.09.2017 17:02

Celkem 64 projektů bojuje o přízeň odborné poroty a široké veřejnosti v soutěži Chytrá radnice. Liberec má v tomto klání zastoupeny hned 4 dílčí projekty.

Liberec: Podpořte projekty města v anketě Chytrá radnice
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec
reklama

Svoje město můžete podpořit na www.chytra-radnice.cz, kde naleznete anketu pro veřejnost.

V anketě Chytrá radnice soutěží města a obce o to, která z nich nejlépe zavádí moderní technologie. „Myslím, že v oblasti zavádění moderních technologií jsme udělali velký pokrok a těší mě, že odbor správy veřejného majetku, který je nositelem přihlášených projektů, si tuto anketu nenechal ujít. Věřím, že občané nás svými hlasy podpoří a ocení přínosy našich projektů, které mají v prvé řadě usnadnit a zpříjemnit život v Liberci,“ komentoval náměstek primátora pro technickou správu majetku Tomáš Kysela.

Odbor správy veřejného majetku přihlásil do soutěže fakticky jeden projekt, a to Centrální řízení technické infrastruktury (CŘTI) statutárního města Liberce. Jeho dílčí části se ale vešly hned do čtyř z celkových pěti kategorií. V kategorii Individuální doprava tak můžete podpořit systém sledování obsazenosti parkovacích míst včetně unikátní aplikace Parking Liberec, v kategorii Veřejná doprava projekt sledování stavu světelného signalizačního zařízení, v kategorii Energetika monitoring veřejného osvětlení a v kategorii e-úřad potom celý projekt CŘTI, který umožňuje celkový přehled o technické infrastruktuře na pozemních komunikacích. Podrobnější informace k projektům naleznete na hlasovací stránce.

Anketa se uzavře v pátek 29. září. Každý může hlasovat pouze jednou. Vítězové jednotlivých kategorií včetně držitele Ceny veřejnosti budou slavnostně vyhlášeni 11. října na galavečeru v pražském Lichtenštejnském paláci.

Soutěž Chytrá radnice vyhlásil počátkem března Úřad vlády ČR ve spolupráci s Českou spořitelnou, společností O2 Czech Republic a agenturou DDeM. Hlavním cílem soutěže je vytvořit platformu pro vzájemné porovnání nápadů, projektů a chytrých řešení, a stejně tak ocenit zavádění moderních technologií do každodenního života měst a obcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

21:16 Ostrava: Dopravní podnik zintenzivní spojení na lince 8

Od března začne platit nový jízdní řád Dopravního podniku Ostrava. Výrazně zintenzivní dopravní spoj…