Liberec: Zkušební jízda po zrekonstruované trati dopadla na jedničku

18.04.2015 18:11 | Zprávy
autor: liberec.cz

Třináct měsíců trvající výluka tramvajové trati mezi Libercem a Vratislavicemi nad Nisou je konečně minulostí.

Liberec: Zkušební jízda po zrekonstruované trati dopadla na jedničku
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce

Ve středu 15. dubna ve 4 hodiny ráno vyjela na zrekonstruovanou trať první tramvaj a Vratislavickým tak konečně odpadla nutnost jezdit za prací do Liberce náhradní autobusovou dopravou. V předvečer slavnostního obnovení provozu se na nově zrekonstruované části 60 let staré meziměstské trati uskutečnila zkušební jízda, které se zúčastnil i primátor Tibor Batthyány a náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela.

„Do poslední chvíle jsem byl skeptický, jestli se plánovaný termín stihne, ale povedlo se. Měl jsem tu čest se po zrekonstruované trati projet ještě před spuštěním ostrého provozu a mé dojmy jsou jednoznačně kladné. Je jasné, že šlo o smysluplnou investici, jejímž výsledkem je bezpečnější, rychlejší a především výrazně pohodlnější cestování,“ zhodnotil náměstek Tomáš Kysela.

Obdobné dojmy měl po zkušební jízdě i primátor Tibor Batthyány. „Tramvajová trať už rekonstrukci opravdu potřebovala, protože posledními velkými úpravami prošla v sedmdesátých letech minulého století. Úsek, který jsme si projeli, vypadá moc dobře. Je evidentní, že cestující získají větší pohodlí a navíc se dostanou dřív do práce,“ komentoval primátor, který ocenil i častější frekvenci spojů. Výsledný interval na linkách č. 5 a 11 bude v úseku Liberec – Vratislavice nad Nisou, výhybna v dopravní špičce 7 - 8 minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Zápisy do mateřských škol

20:36 Děčín: Zápisy do mateřských škol

Zápisy dětí do mateřských škol zřizovaných městem Děčín proběhnou ve dnech 10. a 11. dubna 2026.