Liberec bez obalů, aneb soutěžní křížovka se vrací s novými cenami

15. 10. 2019 20:32

Odbor ekologie a veřejného prostoru se různými formami snaží upozornit obyvatele města na důležitost třídění odpadů, popř. jak vzniku odpadů vůbec předcházet.

Liberec bez obalů, aneb soutěžní křížovka se vrací s novými cenami
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
reklama

Nejenom, že vydáváme jak na webu města, tak ve zpravodaji články s touto tématikou, ale snažíme se malé i velké občany vzdělávat i hravou formou. Populárním se stal např. již třetí ročník Dětského odpadového dne, který probíhal v měsíci září.

Tentokrát jsme pro občany města připravili křížovku s tématikou, která se především vztahuje k ochraně životního prostředí či našemu městu a luštitelé, kteří tajenku správně vyluští, mají možnost získat opětovně nějakou odměnu.

Tou budou nově pružné retro síťovky na nákupy a plátěné pytlíky na potraviny. Touto akcí chce statutární město Liberec poukázat na stále rostoucí produkci komunálního odpadu, s důrazem na problematiku igelitových sáčků a tašek, které jsou častokrát používány pouze jednorázově a dále odhazovány jako odpad. Z mnohých úklidových akcí dobrovolníků, které statutární město Liberec také podporuje, je navíc patrné, že velké množství těchto sáčků končí ve veřejném prostoru a znečišťují ho. Samostatnou kapitolou je také další zpracování těchto typů plastů, které jsou mnohdy natolik znečištěny obsahem, že recyklace není technicky možná.

Jednou z možností, jak pomoci vzniklé situaci, je aktivně snižovat množství věcí na jednorázové užití a využívat takové, které lze používat opakovaně. A právě pro všechny, kteří jsou ochotni přispět, je tady soutěžní křížovka.

Své vyluštěné křížovky zasílejte do 7. 11. 2019, a to na adresu: statutární město Liberec, nám. Dr. E. Beneše 1, Liberec 460 59 nebo ji osobně odevzdejte v podatelně hlavní budovy radnice. Obálku označte heslem, “Liberec bez obalů“ a nezapomeňte uvést své jméno, adresu a telefonní kontakt (pokud nebude uveden telefonní kontakt, obálka bude automaticky vyřazena). Jedna osoba se může zúčastnit pouze jednou. Správní luštitelé budou zařazeni do slosování a výherci budou následně odměněni výše zmíněnými síťovkami a pytlíkem na potraviny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodonín: Veřejné fórum vybralo témata k řešení, o prioritách rozhodne anketa

19:31 Hodonín: Veřejné fórum vybralo témata k řešení, o prioritách rozhodne anketa

Další ročník veřejného fóra se uskutečnil ve středu 23. září. Účastníci setkání, které zorganizovalo…