Litoměřice: Burčák tekl na vinobraní proudem

26.09.2013 11:09 | Zprávy
autor: litomerice.cz

Tradiční litoměřické vinobraní opět zahájil král Karel IV. s družinou. Kostelní zvony se i letos rozezněly v sobotu 21.září ve 14 hodin, tedy ve chvíli, kdy král vjel na Mírové náměstí. Již ve 13 hodin však císař římský i bůh vína Bakchus navštívili hrad, který slavný panovník dvakrát ve 14. století navštívil. Prohlédli si i expozici věnovanou českému vinařství a na nádvoří hradu si připili s Litoměřičany, kterým rozdali množství zlaťáků.

Litoměřice: Burčák tekl na vinobraní proudem
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Kulturní program nejnavštěvovanější akce roku se odehrával na několika místech – na hlavní scéně před radnicí, na historickém pódiu opodál a na Dominikánském náměstí. Letos přibyla i alternativní scéna na Lodním náměstí, jež však na rozdíl od dění v historickém jádru Litoměřic nebyla organizována Městskými kulturními zařízeními. Nechyběl ani Ostrovní festival a stánky na nádvoří hradu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Město plánuje navýšení počtu kontejnerů na textil a jedlý

7:46 Litoměřice: Město plánuje navýšení počtu kontejnerů na textil a jedlý

Město Litoměřice plánuje v?blízké doby navýšit množství kontejnerů na separovaný odpad. Konkrétně má…