Litoměřice: Město chystá vznik lesní mateřské školy

06.06.2024 7:17 | Tisková zpráva
autor: PV

Hliněnka. Takový název má nést lesní mateřská škola, kterou město Litoměřice plánuje vybudovat ve spolupráci se sousední obcí Hlinná na?jejím katastru. V?Litoměřicích se totiž místo vhodné pro zřízení lesní školky nenachází.

Litoměřice: Město chystá vznik lesní mateřské školy
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Důvodem založení samostatné lesní školky je nutnost ukončení pronájmu v prostorách skautské základny na Mentaurově, kterou dosud využívá třída s lesními prvky při MŠ Sedmikráska. Základna totiž podle České školní inspekce, která tam v uplynulých měsících prováděla šetření, nesplňuje jako místo vzdělávání potřebné hygienické nároky.

„Z inspekční zprávy vyplynul požadavek na zapsání těchto prostor coby míst předškolního vzdělávání. Náš argument, že místo slouží pouze pro výlety a zázemí má třída s?lesními prvky v MŠ Sedmikráska nebyl přijat. Náklady spojené s rekonstrukcí, tak aby toto místo splňovalo hygienické předpisy kladené na školky jsou v řádech jednotek milionů korun, navíc jsme zde v pronájmu a investovali bychom takzvaně do cizího,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Jiří Adámek důvody, proč začalo vedení města hledat cesty, jak tuto rodiči žádanou formu vzdělávání udržet.

Jako nejschůdnější se ukázalo založení nové příspěvkové organizace města a zřízení plnohodnotní lesní školky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Bazilika po více než dvou letech znovu přivítá poutníky

11:17 Frýdek-Místek: Bazilika po více než dvou letech znovu přivítá poutníky

Velkou rekonstrukci poutního kostela Navštívení Panny Marie završí slavnostní bohoslužba, kterou bud…