Litoměřice: Městský úřad se připojuje k Chartě diverzity Česká republika

22. 7. 2019 6:27

Město Litoměřice připojuje svůj podpis pod „Chartu diverzity Česká republika“. Vyjadřuje tím souhlas s principy charty, které umožňují všem lidem bez ohledu na jejich individuální odlišnosti plně rozvinout jejich osobní potenciál.

Litoměřice: Městský úřad se připojuje k Chartě diverzity Česká republika
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

V praxi to znamená, že úřad bude schopen vytvořit pracovní podmínky i těm lidem, kteří by mohli jinak stát na okraji zájmu potenciálních zaměstnavatelů, ať jsou to již ženy s dětmi, či starší lidé pečující o člena rodiny, či lidé postižení. Podpisem Charty diverzity se město zavazuje vytvářet prostředí, které je otevřené každému nezávisle na pohlaví, rase, barvě pleti, národnosti, etnickém původu, náboženství, zdravotním stavu či věku. „Chceme být dobrým zaměstnavatelem a zajistit vhodné podmínky všem,“ uvedl na vysvětlenou tajemník úřadu Milan Čigáš.

K principům charty patří například zavádění opatření, která umožní všem zaměstnaným plně využívat talent a schopnosti a která budou zároveň respektovat kvalitu jejich osobního života. Dále je to mimo jiné zavádění pravidel řízení lidských zdrojů, která podpoří diverzitu s důrazem na férový nábor a výběr zaměstnaných, přístup ke vzdělávání, kariérní růst, hodnocení a odměňování, osobní a rodinnou situaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Základní školy zůstanou v pátek otevřené

9:15 Hradec Králové: Základní školy zůstanou v pátek otevřené

V úterý ministr zdravotnictví doporučil ředitelům základních a středních škol vyhlásit na pátek 25. …