Litoměřice: Na Pivních slavnostech budou pouze zálohované kelímky

06.08.2018 8:36

Město Litoměřice se chová ekologicky. Zahájilo boj proti nadměrné spotřebě jednorázových plastových kelímků. První významnou akcí, kde se bude čepovat do vratných zálohovaných kelímků, budou 11. srpna Pivní slavnosti organizované Městskými kulturními zařízeními (MKZ).

Litoměřice: Na Pivních slavnostech budou pouze zálohované kelímky
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

„Množství plastového odpadu vyprodukovaných při této akci tím výrazně ubude. Využití vratných pohárků budeme postupně rozšiřovat. Musíme se chovat odpovědně k našemu životnímu prostředí,“ uvedl místostarosta Karel Krejza.

Ředitelka MKZ Věra Kmoníčková již dopisem vyzvala na akci přihlášené pivovary, aby nové nařízení respektovaly. V opačném případě ať raději nejezdí. „Vlastní kelímky tolerovány nebudou,“ ujistila ředitelka, podle níž je na akci přihlášeno 27 pivovarů mini, malé a střední velikosti.

Princip vratných zálohovaných pohárků je jednoduchý. Hosté za něj zaplatí u stánku zálohu v hodnotě 50 korun. Při dočepování piva jim obsluha vymění kelímek za čistý. Návštěvník pohárek vrátí, tím dostane zálohu zpět, nebo si kelímek s designem Pivních slavností může třeba nechat na památku.

Litoměřice patří mezi nejaktivnější města v Národní síti Zdravých měst. Zavádí a podporují řadu ekologických opatření. Hodlají se také zapojit do kampaně Ministerstva životního prostředí "#dostbyloplastu". Potěšitelné také je, že ve městě roste množství vytříděného odpadu. „Plníme tak svůj slib, že pokud se bude i nadále více třídit, poplatek za svoz komunálního odpadu zůstane stejný,“ připomněl místostarosta Karel Krejza.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krnov: Studentky připravily Výstavu za okny

19:33 Krnov: Studentky připravily Výstavu za okny

Současná epidemická situace sice není nakloněna pořádání výstav, přesto se studentkám oboru Umělecko…