Litoměřice: Nemocniční pavilon B rozkvetl

14.06.2016 6:30 | Zprávy
autor: PV

Slavnostním otevřením byla dne 8. června 2016 dovršena zhruba půlroční rekonstrukce několika ordinací a čekáren v prvním nadzemním podlaží pavilonu B Městské nemocnice v Litoměřicích. Zcela nového kabátu se tak dočkaly odběrová místnost a ORL ambulance, v rámci které navíc vznikla další zcela nová vyšetřovna. Zásadních změn dostály také dvě zde umístěné společné čekárny a zcela nová jsou i sociální zařízení pro veřejnost a pro zaměstnance nemocnice.

Litoměřice: Nemocniční pavilon B rozkvetl
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

„Dětský pavilon byl postaven a dán do provozu v roce 1993. Přes dvacet let bylo jeho první nadzemní podlaží využíváno jako speciální ambulance pro děti i dospělé. Prostory, kterými každý den projde až 200 pacientů, však již nesplňovaly dispoziční a provozní představy nemocnice. Navíc i sociální zařízení bylo, z dnešního pohledu, stísněné a v poměrně špatném technickém stavu,“ uvedl pozadí celé investiční akce Miroslav Janošík, vedoucí oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek litoměřické nemocnice.

Stavební práce byly zahájeny dispozičními změnami odběrové místností a vyšetřoven ORL, vyměněna byla velká část rozvodů vody, kanalizace, elektro a slaboproudu. V celém rozsahu došlo k opravě povrchů stěn, výměně podhledů včetně integrovaného osvětlení a nových podlahových krytin. Pro osvětlení chodeb a čekáren je použito LED diod, které představují významný zdroj úspor. Podlahová krytina je ze speciálního PVC, stěny zčásti zdobí obrazové tapety. Vyšetřovny a čekárny byly vybaveny novým nábytkem. Modernizace výrazně zasáhla i sociální zařízení pro pacienty a zaměstnance. Nově bylo vytvořeno WC pro vozíčkáře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

19:47 Znojmo: Dotace zamíří do nemocnice, charity i dětské ordinace

Zastupitelé města Znojma schválili na svém červnovém zasedání poskytnutí několika významných dotací,…