Litoměřice: Nové zázemí v kasárnách pro sportovce zaplatí město ze svého

07.02.2018 19:50

Několik sportovních klubů a turistický oddíl mládeže se ještě letos dočkají nového zázemí. Zastupitelé rozhodli, že rekonstrukci jednoho z bývalých vojenských objektů v kasárnách Dukelských hrdinů opraví z prostředků města.

Litoměřice: Nové zázemí v kasárnách pro sportovce zaplatí město ze svého
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Učinili tak poté, co ani potřetí neuspělo město s žádostí o dotaci u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR z důvodu vysokého množství podaných žádostí výrazně převyšujících alokované prostředky.

„Projekt, jehož realizace si vyžádá zhruba 6,4 milionu korun, je již připravený. Co nejdříve začneme s opravami. Předpokládám, že nejpozději v září budou moci kluby nové zázemí využívat,“ informoval místostarosta Karel Krejza (na snímku před objektem).

Projekt reflektuje požadavky sportovních klubů, zohledňuje členské základny a plány rozvoje. Nové zázemí zde najde Karatedó Steklý, Potápěčský klub Kraken. SK Box Litoměřice, Beach Club Litoměřice a Turistický oddíl mládeže Litomíci.

Beachvolejbalisté již svépomocí opravili před dvěma lety v kasárnách chátrající hřiště, které jim město pronajalo za symbolickou částku. Výsledkem jsou tři zbrusu nová, oplocená hřiště na plážový volejbal, u nichž nechybí ani posezení, sprcha a malý bazének.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Studie přiblíží podobu parkovacího domu u arény

19:53 Pardubice: Studie přiblíží podobu parkovacího domu u arény

O podobě budoucího parkovacího domu vedle enteria areny rozhodne architektonická studie. Město by je…