Litoměřice: Organizátory kulturních akcí podpoří město více než milionem korun

9. 5. 2019 18:45

Částkou ve výši 1,2 milionu korun podpoří město Litoměřice letošní kulturní akce, pořádané místními subjekty. O rozdělení financí z „Programu podpory v oblasti kultury – 800. výročí založení města Litoměřice“ rozhodli zastupitelé na svém posledním zasedání.

Litoměřice: Organizátory kulturních akcí podpoří město více než milionem korun
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice
reklama

Celkem bude z programu podpořeno 35 projektů. Nejvyšší částkou ve výši 130 tisíc korun pomůže město dvěma akcím, a to rodinnému festivalu „Bezva fest“ a „Slavnostnímu 5. ročníku dětského festivalu ohně a pohybu Incendio 2019“. Stotisícovou dotaci pak převyšují ještě dvě akce – „ALLfest“ a „10. benefiční divadelní festival“ Centra pro náhradní rodinnou péči.

Při rozhodování o udělení finančního příspěvku město posuzuje naplňování cíle programu a rozšiřování kulturní nabídky města, dopad na zvýšení potenciálu cestovního ruchu, originalitu, finanční stránku projektu a přímou souvislost s oslavami 800. výročí města.

Kromě jednorázových akcí přispívá město pravidelně i celoroční činnost klubů. Pro tyto účely vyčlenilo v tomto roce částku 700 tisíc korun z „Programu podpory celoroční činnosti subjektů v oblasti kultury v Litoměřicích“ Je to o 200 tisíc korun více než vloni. Při výběru spolků, které radnice podpoří, jsou upřednostňovány ty s dětskou či mládežnickou základnou. Zohledňuje se mimo jiné také úspěšnost při reprezentaci a soutěžích či finanční náročnost oboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Do přípravy strategie rozvoje vtáhne město i občany

20:21 Kladno: Do přípravy strategie rozvoje vtáhne město i občany

Kladno nabídne občanům, kterým záleží na budoucí podobě a fungování města, aby se zapojili do plánov…