Litoměřice: Pro seniory již počítač není nepřítel

29.04.2012 21:30 | Zprávy

Počítačové kursy pro seniory realizuje v Litoměřicích občanské sdružení Klika 1. „Město na jejich organizaci uvolnilo pro letošek 100 tisíc korun. Občanskému sdružení jsme dále přispěli 39 tisíci korunami na obnovu počítačového vybavení,“ informoval místostarosta Jan Szántó

Litoměřice: Pro seniory již počítač není nepřítel
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Dvanáct seniorů dnes převzalo na radnici certifikáty o úspěšném zakončení počítačového kursu, který jim nabídlo a zaplatilo město. Obdiv jim hned v úvodu vyjádřil starosta Ladislav Chlupáč. „Starší lidé v mém okolí počítač spíše označují za čertovu krabičku. Vám skláním poklonu. Pochopili jste, že počítač není nepřítel, ale pomocník, který nám v mnoha ohledem usnadňuje život,“ uvedl starosta.

A přítomní senioři mu dali za pravdu. „Kurz i díky trpělivosti lektorů, pánů Chlumského a Krejčího, nám hodně dal. Jeho prostřednictvím například mohu rychle a snadno komunikovat se synem v Austrálii. Už jsem úspěšně zvládla i objednat si zboží přes internet,“ neskrývala radost z pokroku seniorka Eva Železná. Její muž, taktéž úspěšný absolvent, vzápětí poděkoval městu za to, že seniorům tuto možnost nabízí, navíc zdarma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: litomerice.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostravský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v Moravskoslezském kraji

22:11 Ostravský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v Moravskoslezském kraji

Statutární město Ostrava uspělo v 10. ročníku soutěže Přívětivý úřad a již posedmé za sebou dosáhlo …