Litoměřice hostí evropské strážce přírody ze šestadvaceti zemí

12.05.2017 9:17 | Zprávy

Více než 130 rangerů ze 26 zemí se zúčastnilo ve středu v litoměřickém domě kultury slavnostního zahájení čtyřdenní mezinárodní konference strážců přírody. Vysoce kulturní zážitek přinesl hned v úvodu Symfonický orchestr ZUŠ Litoměřice, který vystoupil společně s Festivalovým litoměřickým sborem a sólisty pod taktovkou dirigenta Jiřího Knoteho.

Litoměřice hostí evropské strážce přírody ze šestadvaceti zemí
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Sálem zněla v podání početného hudebního tělesa kromě jiného i česká a slovenská hymna, neboť pořadatelem akce je jak česká, tak slovenská Asociace strážců přírody. Celkem 26 vlajek jednotlivých zemí svírali v rukou litoměřičtí skauti.

Účastníky hned v úvodu pozdravil prezident International Ranger Federation a zakladatel nadace Thin Green Line Sean Willmore, který přiletěl až z Austrálie, dále představitelé českých a slovenských ministerstev životního prostředí, krajská radní Jitka Sachetová, starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč a další významní hosté.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Líbí se mi, že umíte uznat svou chybu.

Ale jak to tedy vlastně bylo? Vy jste s STB opravdu spolupracoval? A kdy přesně jste spolupráci ukončil?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kopřivnice: Vítězným Koprojektem je psí zóna ve městě

19:06 Kopřivnice: Vítězným Koprojektem je psí zóna ve městě

Na tzv. Koprojekt bude využit milion korun. Radovat se mohou ti, kdo podpořili vybudování psí zóny v…